Mint látjátok, az oldal teljesen új bőrbe bújt, kiegészült egy blog felülettel, a többit pedig a továbbiakban részletezem. Néhányan tudjátok, az első verzió egy webfejlesztés házi feladatnak indult, majd ahogy időm adta - csiszolgattam rajta egy kicsit. Az újítás gondolata már az első megjelenéskor is motoszkált a fejemben, újabb és újabb ötletekkel fűszerezve. Tudtam, hogy teljesen újra kell kezdenem, ez elkerülhetetlen volt. Az oldal célja, hogy segítséget nyújtson a még kevesebb tapasztalattal bíróknak, hogy érdekességekkel szolgáljon a régi motorosoknak, valamint, hogy minden aktualitásról időben beszámoljon. Ezt a feladatot a régi statikus felület nem láthatta volna el, "blogosítani" kellett.
Az azok a programok, melyeket az Ubuntu szoftverek cikkben felsoroltam mint nem portolt programok, sajnos nem élveznek támogatást Macintosh alatt sem. Ez a lista sajnálatos módon kiegészül a Geany-vel is. Viszont itt sem szegi semmi sem a kedvünket - nagyszerű alternatívák tárháza vár minket ezen a platformon is. Aki már használt Apple terméket, az tudja, hogy a márka egyet jelent a minőséggel, a kiváló hardver a tökéletesen rá optimalizált rendszer párosítás egyszerű és barátságos kezelőfelülettel a Mac-ek hatalmas ütőkártyája. Pont fejlesztésre ne lehetne használni? Ha már igazi "izomerőre" van szükség, akkor villantanak a legnagyobbat. Nem is húznám tovább ezt a bekezdést - nézzünk pár opciót a már az előző cikkekben megszokott feladatok ellátására!
Feladatainkat vajon el tudjuk-e látni Ubuntu használatával? Mint mondtam, a disztribúció erényei közé tartozik az is, hogy fejlesztői eszközök széles tárházát biztosítja számunkra, így egyáltalán nem szenvedünk hiányt - bármilyen feladatot el tudunk látni rajta, amit más rendszereken is. Mivel egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ezzel azonos arányban nő a támogatottsága is - egyre több cég fejleszti szoftvereit Ubuntu-ra is, köztük például a Valve. Viszont még így is vannak olyan programok, amik nem jelennek meg erre a platformra, mint az eddigi bejegyzésekben említett WinSCP és Notepad++. De aggodalomra semmi ok, alternatívák tömkelege vár minket az Ubuntu Szoftverközpontban, vagy szerte az interneten, mik sokszor meghaladják portolatlanul maradt társaikat. Mint mondtam, választás van kismillió, én csak gyorsan összeválogattam nektek párat, amik ugyanazon feladatok ellátására hivatottak, mint a korábbiakban említett szoftverek.